Red bull rapids sa plaví do Čuňova

Kreatívne plavidlá na rozbúrených perejách sa plavia po prvýkrát na Slovensko! Po anglickom Nottinghame a austrálskom Sydney je slovenská riava v Čunove tretím dejiskom Red Bull Rapids. Desiatky plávajúcich skvostov sa predstavia v sobotu 15. septembra v areáli Divoká voda.

20.08.2012 15:27:20

Do konca júla posielali vychytení lodní konštruktéri vycibrené návrhy plávajúcich skvostov. Do lodnej knihy Red Bull Rapids sa zapísalo 55 posádok, z ktorých, po triezvom uvážení nosných a plavebných možností, dostalo plavebné povolenie 40 najlepších. Eiffel Boat na počesť Petra Sagana a bratov Velitsovcov, svadobná loď Just Married, v prípade potreby TOItanic, voňavá vývarovňa, hraný serial Mafstory, legendárny krížnik Potmekním, či jednopriestorový dom so vstavanou záhradou z Liptovskej Tepličky a poplaví sa aj Snehulienka a 7 trpaslíkov. Hviezdne posádky zložené so 4 až 6 odvážnych plavčíkov, zaslúžilých kapitánov a admirálov námorných flotíl budú v sobotu 15. septembra čeliť rozbúrenému čunovskému vlnobitiu. Posádka, ktorá na svojej originálnej lodi preplaví 200-metrovú trať plnú zradných perejí a inovatívnym dizajnom ohúri porotu a divákov na brehu, bude korunovaná za víťaza. Hodnotiť budú aj naslovovzatí odborníci z oblasti športu, dizajnu a kultúry, medzi ktorými nebude chýbať kajakárka Jana Dukátová, biker Filip Polc, český strieborný olympionik Vávra Hradílek, či majsterka sveta vo wakeskate Zuzana Vráblová. Je dôležité zúčastniť sa a vyhrať, veď víťazný tím si z čunovských rapidov vyloví poklad 1500 voňavých eurových dukátov.

Unikátna koštruktérska výzva Red Bull Rapids sa uskutoční sa iba tretíkrát v svetovom meradle. Kým prvé dve dejstvá sa odohrali na pomerne jednoduchých vlnách, vodných valcoch a perejách – v septembri 2011 v anglickom Nottinghame a v marci 2012 na austrálskej olympijskej trati v Penrithe, tentoraz na morských vlkov čaká výzva v podobe jedného z najťažších umelých vodných terénov na svete – Areál Divoká voda v Čunove pri Bratislave.

Je čas zdvihnúť kotvy a vyplávať z prístavu v ústrety Red Bull Rapids!

www.redbull.sk/rapids

Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Red bull rapids sa plaví do Čuňova“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2024
1. KOM
100,0%
1 250,50
2. PIE
62,4%
780,00
3. ŠKP
60,0%
750,00
4. NOV
58,3%
729,00
5. ŠAM
56,2%
703,00
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Novácka päťstovka
Slovenská kanoistika
Mesto Nováky
Ministerstvo financií Slovenskej republiky
Trenčiansky samosprávny kraj
VOP Nováky, a. s.
NyNa
Športové centrum polície
SMH s.r.o.
Martin Baluch BAJO
Andrea Oršulová & Partners s. r. o.
Noving Nováky
TH STAV s.r.o.
BOZPO, s.r.o.
Askew s. r. o.
Carcoustics Slovakia Nováky s.r.o.
Innovatrics s.r.o.
Fingera.sk | Dochádzkový, prístupový a stravovací systém s 99,98% presnosťou
PRESPOR spol. s r.o.
Vaša s.r.o.
pewag slovakia s.r.o.
FINAL - CD spol. s r. o.
KINET - internet a televízia
Vepos Nováky
Miroslav Mičo - KAMEŇ
BEZAM SK, s. r. o.